Ağaçkakan Fizik Deney Oyunu

Ağaçkakan ağaça saniyede kaç vuruş yapar?

Hepimizin merak ettiği bu oyun aslında bir fiziksel deney oyunu

Basit bir mekanizması vardır; 2 adet ağaçkakan ve asılı olduğu bir tel

Kafasını hafif geri çekip bıraktığınız zaman aşağıya kadar durmadan vuruş yaparak iner. düz bir şekilde inmez gagası ile vuruş yaparak iner.

Böylelikle aşağı iniş süresi normal inmeden 2 kat daha fazla olur.

 

AĞAÇKAKANIN FİZİKSEL AÇIKLAMASI

 

 

               Yerçekimi , sürtünme, Potansiyel Enerji, Kinetik Enerji, momentum ve fiziğin üst düzey konularından  non lineerdinamik konularını içeren  bu konuların tamamıyla birlikte hareket eden çok zevkli bir bilimsel oyuncaktır. Okullarda  bu konuları anlatan eğitimciler bu zevkli oyuncaklardan yararlanabilir ve bu konuları günlük yaşantılarla ilişkilendirerek  çocukların tam öğrenmelerine katkıda bulunabilir. Ayrıca çocukların dikkat dağınıklığı, konsantrasyon, el göz koordinasyonlarını geliştirmede çok etkilidir.

 

Bilimsel oyuncak olan Ağaçkakan  potansiyel enerjinin etkisiyle aşağı doğru hareket ederken kinetik enerjiye, yay potansiyel enerjisinin etkisiyle sıkıştırma bırakma etkisiyle sürtünme kuvvetinin oluşmasına neden olur. Ayrıca Ağaçkakanın gagasının tele vurup ayrılması ile Newtonun 3. Yasası Etki Tepki öğretmen tarafından açıklanabilir.

 

 


 

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünlerin ambalajları bozulmamış ve faturasının olması gerekmektedir.

Kusurlu ürünlerde kargo bedeli tarafımıza aittir, aksi durumda kargo ücreti alıcıya aittir. Geri gönderimlerde sadece Aras kargoyu kullanınız aksi durumda gelen kargolar iade departmanımız tarafından kabul edilmeyecektir.

İadesi kabul edilen ürün/ürünlerde para iadesi aynı günde işlem yapılan kart hesabına yapılmaktadır, (geri iadeler bankanızın onay süresine göre farklılık gösterebilir)

Teslimat kaç günde gerçekleşir?
Bir iki günde.
Ürünleriniz garantili mi?

Evet.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4