Colours Zeka Oyunu

İlk Kitapçıkta Dokuz oyun taşı ile oynayabilirsiniz. Kırmızı küp, kırmızı üçgen, siyah küp, siyah üçgen, mor küp, mor üçgen, mavi küp, mavi üçgen ve mavi silindir taşları ile oyuna devam etmeniz gerekmektedir. Diğer taşları platformun içine bırakabilirsiniz.

2. kitapçıkta ise tüm taşları kullanmalısınız. Her görevde size verilen ipuçlarını takip ederek taşların yerlerini bulup yerleştirmeniz gerekmektedir. Verilen ipuçlarını şu anlamları içerir;

Eğer ipucu size bir rengi veriyor ve platformun bir bölmesine tik işareti bırakıyorsa renk oraya gelmelidir.

Eğer ipucu size bir renk veriyor ve platformun bazı yerlerine çarpı işareti (x) bırakmışsa, o kısımlara o rengin gelemeyeceğini, ancak boşta olan yerlere gelebileceğini gösteriyor demektir. Boş bırakılan bölme sayısı kadar olasılık var demektir ve diğer ipuçları kullanarak doğru yeri bulmanız gerekmektedir.

Eğer ipucu size birden fazla renk verip platformun bazı yerlerine tik işareti bırakıyorsa, o renkler işaret bırakılan yerlerde demektir. Ancak şu unutulmamalıdır; hangi rengin hangi işareti temsil edildiği bilinmemekte ve olasılık sayısı o kadar artmaktadır. Diğer ipuçlarını kullanarak hangi rengin hangi işarete ait olduğunu bulmanız gerekecektir.

Eğer ipucu size renksiz bir şekil verir ve platformun bir bölmesine tik işareti bırakırsa işaretli bölmede rengi bilinmese de o şeklin olduğu ifade edilmektedir. Dolayısı ile her rengin olasılığı vardır.

Eğer ipucu size renkli bir soru işareti veriyor ve platformun bazı bölmelerine tik işareti bırakıyorsa, verilen renge ait şekillerin o bölmelerde olduğu ifade edilmektedir. Unutulmamalıdır ki verilen renk bellidir ancak şekillerin net olarak hangi işaretli bölmeye ait olduğu belli değildir ve olasılıkları diğer ipuçları ile eşleştirerek kullanmanız gerekecektir.

İki ipucunu eşleştirme: İki ipucuna bakılır ve ortak olan renk ile ortak olan alan tespit edilir. Bu doğrultuda taşların yeri netleştirilir.

Eğer ipucu verilen alan 9 ya da 16 bölmenin tamamını göstermeden sadece bir kısmını veriyor ve verilen alanlara bazı renkler yerleştiriyorsa, verilen alanın aynı deseni ve verilen renklerin birbirine göre konumları değişmeden 9 bölme içerisinde kaç farklı desene denk geliyorsa doğru cevap için o kadar olasılık var demektir. Diğer ipuçlarından yararlanarak doğru konumu bulmanız gerekecektir.

Hangi kitapçık ile devam edecekseniz oynadığınız taşlara dikkat ediniz.

Olasılığınız kesin değilse diğer ipuçlarını kontrol edin.

Oyun bitince cevabınızın doğru olup olmadığını arkadaki kısımdan kontrol ediniz.


Colours Kutu İçeriği:

1 adet oyun platformu

16 adet renkli oyun taşı

7 adet kapalı oyun taşı

2 adet görev kitapçığı

Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünlerin ambalajları bozulmamış ve faturasının olması gerekmektedir.

Kusurlu ürünlerde kargo bedeli tarafımıza aittir, aksi durumda kargo ücreti alıcıya aittir. Geri gönderimlerde sadece Aras kargoyu kullanınız aksi durumda gelen kargolar iade departmanımız tarafından kabul edilmeyecektir.

İadesi kabul edilen ürün/ürünlerde para iadesi aynı günde işlem yapılan kart hesabına yapılmaktadır, (geri iadeler bankanızın onay süresine göre farklılık gösterebilir)

Teslimat kaç günde gerçekleşir?
Bir iki günde.
Ürünleriniz garantili mi?

Evet.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4