Dizios Yerli Oyun Dizilim

  • Ürün Kodu :#730

140.00 TL

memnuniyet garantisi

Dizios (Yeni Nesil Domino)

Yeni nesil puzzle’lara hazır mısınız? Dizios (Yeni Nesil Domino) 71 adet renkli parçadan oluşur. Artık bütün parçalar yan yana durabiliyor ama dikkat; bu sefer renkler, kıvrımlar ve çizgiler bir önceki parça ile uyumlu olmalı. Zihinsel-görsel dikkat, şekil-zemin ilişkisi ve odaklanma becerilerini geliştirir.

Bu dominoda noktalar yerine renkler eşleşiyor! Akıl karıştıran girdaplar, senden sonraki hamleden kazanacağın puanlar! Tek seferde ne kadar yüksek puanlı kart eşleştirmesi yaparsan, o kadar yüksek puan alırsın. Dizios, öğrenmesi kolay, kazanması iyi strateji isteyen bir oyun!

DIZIOS OYUNU NASIL OYNANIR?

Oyunda amaç kartınızın rengini oyundaki bir ya da daha fazla kart ile eşleştirmektir.  En yüksek puan noktalarına sahip kart karşısında oynayarak en fazla puanı almaya gayret edin.

HAZIRLIK

Oynama alanın yüzeyinin merkezine başlangıç kartını yerleştirin. Oynama kartlarını yüzleri ters gelecek şekilde koyup karıştırınız. Kartları ters çevirerek bir kaç küme yapınız. Her oyuncu dört tane kart çeker ve oyuna başlamak için onları yüzleri yukarı gelecek şekilde kart standına koyar. En küçük oyuncu bir kartı başlangıç kartının üstüne koyarak oyuna başlanır ve oyun saat yönünde devam eder. Oyun içinde kartlarınızın yüzlerini diğer oyuncuların göremeyeceği şekilde saklayınız.

OYUN OYNANIŞI

 

Bir kart oynamak için sizin kartınızın kenarındaki renk ile oyundaki en az bir kartın kenarındaki rengin eşleşmesi gerekir. Paylaşılmış kenar boyunca her iki renginde eşleşmiş olması lazım. İlk oyuncu başlangıç kartı karşısında oynamalıdır.

Bir kart oynandıktan sonra, hamleyi puanlayın ve 4 kartınızı korumak için yeni bir kart çekin. Eğer kart oynayamıyorsanız sıranız geçsin ve yeni bir kart almayın.

Masa Kenarı Kuralı: Oyun devam ederken kartlar oyun sahasının kenarına taşmış olabilir. Oyun sahasının dışına çıkan kartları oyuncular oynayamadıklarından oyuncuların kartları oynaması için farklı yerler bulmaları gerekir.

DIZIOS’ TA PUANLAMA

Dizios diğer domino oyunları gibi hangi kartın oynanması ile değil de, kartları yan yana koyarak puan kazanılan farklı bir domino oyunudur.

Her tur sonunda oyuncular puanlarını kaydetmelidir. Puanlama noktası bulunmayan bir karta oynadığınızda sıfır puan alacağınızı unutmayın.

OYUN SONU

Bütün kartlar çekildikten sonra da yedek kart çekmeden oynamaya devam edin. Oyuncuların hiçbirisi herhangi bir hamle yapamadığı zaman oyun biter. Eğer oyuncularda kart olup ta herhangi bir yere konulmamışsa kartların değerlerine göre puanlarından düşün. En çok puan toplayan oyunu kazanır.

Tek Kişilik Eğlence

Kendinizin deneyeceği bazı zorluklar şunlardır:

Mümkün olan en yüksek puanı elde etmek için tek kişilik oynama.

 Tek renkten oluşan büyük bir girdap yapma

8x8 dizesinde 64 tane kartı yere koyun. Bütün bölgenin eşleşmesi zorunludur. Çözümlenmesi birkaç gününüzü alabileceği için kartlarınızı masada bırakabilirsiniz.

Başka dize formülleri deneyebilirsiniz, 7x10 ya da 4x14 gibi.

GELİŞİM ALANI:  Görsel dikkat, şekil – zemin ilişkisi ve odaklanma becerilerini geliştirir.

OYUNCU SAYISI: 2-4

KUTU BOYUTLARI ( mm ) : 253 x 252 x 41

İÇİNDEKİLER

1 adet başlama kartı

70 kart

4 adet kart standı 

Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünlerin ambalajları bozulmamış ve faturasının olması gerekmektedir.

Kusurlu ürünlerde kargo bedeli tarafımıza aittir, aksi durumda kargo ücreti alıcıya aittir. Geri gönderimlerde sadece Aras kargoyu kullanınız aksi durumda gelen kargolar iade departmanımız tarafından kabul edilmeyecektir.

İadesi kabul edilen ürün/ürünlerde para iadesi aynı günde işlem yapılan kart hesabına yapılmaktadır, (geri iadeler bankanızın onay süresine göre farklılık gösterebilir)

Teslimat kaç günde gerçekleşir?
Bir iki günde.
Ürünleriniz garantili mi?

Evet.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4