Isı ve Sıcaklık Deney Seti

Öğrenciler bu deney seti ile okulda kitaplarda gördüğü deney setlerini ve bilimsel kurallarını bu deney seti ile uygulama yaparak daha hızlı ve daha akılda kalır şekilde görerek öğrenceklerdir.

Katıların Genleşmesi: Bakır teli gösterge ibresi ile germe vidası arasına sert bir şekilde gerin. Sonrasında teli bir mum yardımı ile ısıtın ve telin ısındıktan sonra sıcaklık etkisiyle gösterge ibresinde genleştiğini göreceksiniz.

Sıvıların Genleşmesi: İçerindeki malzemeler ile katalogda gösterildiği şekilde bir düzenek hazırladığınız zaman sıcak su ile sıvıların nasıl genleştiğini bir pipet sayesinde görebilirsiniz.

Gazların Genleşmesi:Katalog üzerinde gösterilen düzeneği uyguladığınız zaman gazların nasıl genleştiğini göreceksiniz ve bunu arkadaşlarınızla detaylı olarak fikir alışverişinde bulunun

Termometre ve Özellikleri: termometrenin yapısını inceleyin ve elinize alıp içindeki kırmızı sıvının nasıl yükseldiği ile alakalı fikir birliğinde bulunun.

Termometre ile Suyun Sıcaklığını Ölçmek: Beher içine bir miktar su koyun sıcak ve soğuk olduğunda nasıl yükselip alçaldığını görmüş olacaksınız.

Maddelerin Isıyı İletme Özellikleri: Elinize alacağını malzemeler alüminyum çubuk, plastik çubuk, beher ve sıcak sudur. Behere koyduğunuz sıcak suyun içine plastik ve alüminyum çubuğu koyun belli bir süre sonra bir elinizle plastik olanı diğer elinizle alüminyum olanı tutmaya çalışın ve arasındaki sıcaklık ve farkını sebebini ve sonuçlarını arkadaşlarınızla tartışın.

Isının İletimle Yayılması: katalog üzerindeki uygulamayı yaparak demir parçasını ısıtarak demir parçası üzerindeki çubukların hareketlerini gözlemleyin.

Çalışma setindeki malzemeleri okul öğrencileri için tasarlanmıştır.

Müfredat içinde yer alan konuları uygulayabileceğiniz bu deney seti 6-7-8 fen bilgisi konularına daha iyi hakim olmanızı sağlar


 Kutu İçindeki Araç ve Gereçler:

1 adet beher 100 mlt

2 adet mum

10 adet küçük plastik çubuk

1 adet vazelin

1 adet delikli metal çubuk

1 adet termometre

1 adet plastik çubuk

1 adet alüminyum çubuk

2 adet lastik halka

2 adet lastik tıpa

1 adet çelik mil

2 adet pipet

1 adet deney tüpü ayağı

1 adet deney tüpü

1 adet tüp ayağı

1 adet plastik tüp

1 adet ekran

1 adet v destek ayak

1 adet sabitleme vidası

1 adet germe vidası

2 adet destek sütunu

1 adet gösterge ibresi

1 adet bakır tel

Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünlerin ambalajları bozulmamış ve faturasının olması gerekmektedir.

Kusurlu ürünlerde kargo bedeli tarafımıza aittir, aksi durumda kargo ücreti alıcıya aittir. Geri gönderimlerde sadece Aras kargoyu kullanınız aksi durumda gelen kargolar iade departmanımız tarafından kabul edilmeyecektir.

İadesi kabul edilen ürün/ürünlerde para iadesi aynı günde işlem yapılan kart hesabına yapılmaktadır, (geri iadeler bankanızın onay süresine göre farklılık gösterebilir)

Teslimat kaç günde gerçekleşir?
Bir iki günde.
Ürünleriniz garantili mi?

Evet.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4