HER SINIFIN İHTİYAÇ DUYDUĞU MATEMATİK YAPI BLOKLARI

Çocukların sayıları ve temel matematik becerilerini geliştirmek amacıyla oluşturulmuş olan ahşap sayı blokları, şu ana kadar kendi kategorisinde bir ilktir. Şimdiye kadar hiç düşünülmemiş fikirlerden biridir. Matematik dünyasında yeni fikirlerin oluşmasını sağlayan ahşap sayı bloklarıyla hem dokunsal hem de görsel olarak öğrencilerin toplama, çıkarma, çarpma ve bölme hatta kesirler hakkında bilgi edinmesini sağlayacaktır. Matematik dünyasında geliştirilen ahşap sayı blokları, en son çıkan matematiksel araç olup, çocuklar ve sayılar arasında güçlü bir bağın kurulmasına katkı sağlamaktadır.

Dört işlem bloklarını nasıl kullanabilirim?

 1. Dört işlem ahşap sayı blokları, sayıların boyutları arasında güçlü bir ilişki içermektedir. Örneğin; iki ve üçü üst üste koyduğumuzda toplamın yüksekliği, beş (2+3=5) sayısının yüksekliğine eşittir. Siz de bu şekilde temel dört işlem becerilerini geliştirebilirsiniz. Farklı rakam kombinasyonları arasındaki ilişki, çocukların eğitim hayatlarındaki ilk yıllarda oldukça önemli bir yere sahiptir.

 2. Dört işlem ahşap sayı bloklarının yüksekliği, sayıların her biri üst üste konulduğunda diğerine karşılık geldiğinden aynı sonucu veren sayılar çocuklara görsel olarak büyük bir destek sağlamaktadır. Örneğin sayfa 5’i inceleyebilirsiniz. Siz de 1’den 10’a kadar toplama kartlarıyla çocukların farklı sayı kombinasyonları oluşturmalarını sağlayın.

 3. Dört işlem ahşap sayı bloklarıyla yapılan toplama işlemlerinde aynı yükseklikteki toplamdan herhangi birisi çıkartılarak çıkarma işlemi çocuklara kolaylıkla öğretilebilmektedir. Örneğin; birinci maddedeki 2+3=5 işleminde sayıların yüksekliğinin eşit olduğunu görüyoruz. Bu iş- lemde 3’ü çıkarttığımız zaman kalan sayı yani "2” çıkarma işleminin sonucunu verir. Siz de toplam şeklinde aynı yükseklikte verilmiş olan sayıları çıkartarak çıkarma işlemini çocuklara kolaylıkla öğretebilirsiniz.

 4. Dört işlem ahşap sayı blokları; yarısı, iki katı ve diğer katlarla ilgili görsel bir destek sunmaktadır. Bu yapılan işlemler, çocukların çarpma ve bölme işlemlerine ilk adımı atmasına katkı sağlayacaktır. Siz de çocuklarınızla bu tür alış- tırmalar yaparak çarpma ve bölme işlemlerini daha iyi öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

 5. Dört işlem ahşap sayı bloklarıyla çeşitli görsel tangramlar oluşturabilir, çocukların yaratıcılıklarını geliştirebilirsiniz. Ahşap sayı bloklarıyla farklı figürler ve şekiller oluşturmanın yanı sıra başka oyun ve oyuncaklarla birleştirerek sayılar arasındaki kombinasyonu daha iyi kavramasını sağlayabilirsiniz. Siz de sayfa 17-18-19’a bakarak çocuğunuzun farklı şekiller oluşturmasına yardımcı olabilirsiniz.

 6. Dört işlem ahşap sayı bloklarıyla rakamları üst üste koyarak aynı yüksekliğe denk gelen sonuca ulaşabilirsiniz. Örneğin; üç adet "2” rakamını üst üste koyduğunuzda "6”olan sonuç aynı yüksekliktedir. Siz de farklı rakamlarla benzer işlemleri yaparak çocuklarınıza çarpma işleminin düşünüldüğü kadar zor olmadığını gösterebilirsiniz.

 7. Dört işlem ahşap sayı bloklarıyla çocukların ileri ve geri ritmik sayma, tek-çift sayı, küçüklük-büyüklük, azlık-çokluk, deste ve düzine kavramlarını kolaylıkla öğrendiğini görebilirsiniz. Siz de sayı bloklarının yanında boncuk, fasulye, nohut gibi sayılabilir yardımcı objeleri kullanarak etkinlikleri çeşitlendirebilirsiniz.

 8. Tüm bu işlemler sonunda çocuklar, temel matematik becerilerini kazanıp dokunsal ve görsel olarak matematiğin eğlenceli dünyasına yolculuk yapacaktır. Dört işlem ahşap sayı blokları çocukların, iki küçük sayının daha büyük bir sayıya eşit olduğunu yaparak-yaşayarak öğrenmesine katkı sağlayacaktır. Temel matematik becerilerine sahip olan çocuklar, geleceğe daha emin adımlarla hazırlanacaktır.


Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünlerin ambalajları bozulmamış ve faturasının olması gerekmektedir.

Kusurlu ürünlerde kargo bedeli tarafımıza aittir, aksi durumda kargo ücreti alıcıya aittir. Geri gönderimlerde sadece Aras kargoyu kullanınız aksi durumda gelen kargolar iade departmanımız tarafından kabul edilmeyecektir.

İadesi kabul edilen ürün/ürünlerde para iadesi aynı günde işlem yapılan kart hesabına yapılmaktadır, (geri iadeler bankanızın onay süresine göre farklılık gösterebilir)

Teslimat kaç günde gerçekleşir?
Bir iki günde.
Ürünleriniz garantili mi?

Evet.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4