Neşeli Çiftlik

  • Ürün Kodu :TAZO388

100.00 TL

memnuniyet garantisi

Neşeli Çiftlik oyunu görsel algıyı geliştiren bir dikkat oyunudur. Oyun en az 2, en fazla 6 oyuncu ile oynanır. Oyunun amacı, en fazla kartı toplayarak oyunu kazanmaktır.

Kutu İçeriği

60 oyun kartı (keçi, kuzu, inek, horoz, ördek)

1 adet zil

Oyunun Oynanışı

Oyuna başlamadan önce her oyuncuya eşit miktarda kart dağıtılır. Oyun alanının ortasına her oyuncuya eşit mesafede duracak şekilde oyun zili yerleştirilir.

Yaşı en küçük olan oyuncudan başlayarak saat yönünde ilerleyecek şekilde oyuncular kendi önlerine kart açmaya başlar. Her oyuncu tek seferde tek kart açar.

Açılan her kartla beraber oyuncular oyun alanında beş farklı hayvanın da bulunduğu zaman zile basarlar. Oyuncu zile bastıktan sonra beş farklı hayvan görülebilir durumda ise yerdeki bütün kartları zile basan oyuncu alır.

Zile basıldığında beş hayvanın tamamı yerde açık değilse hata yapan oyuncu diğer bütün oyunculara birer kart vermek zorundadır.

Oyunu oynayan tüm oyuncular bir tur boyunca kart açmalarına rağmen yerde beş hayvan tamamlanmazsa oyuncular kendi önlerindeki kartların üzerine yeni kartlar açarlar. Ancak her yeni kart açıldığında üzerine konulduğu kartı kapatır ve o kart oyun dışı sayılır. O kartın üzerindeki hayvanlar oyun alanına dahil sayılmazlar. Fakat zile basıp kartları almaya hak kazanan oyuncu yerdeki kartların tamamını alacaktır.

Elinde kartı biten oyuncu oyundan elenmiş sayılır, elinde kart kalanlarla oyuna devam edilir.

Eğer bir oyuncu zile hatalı bastığında elinde her oyuncuya birer adet verebilecek miktarda kart yoksa elindeki kartları dağıttıktan sonra oyun alanındaki kartlardan takviye yapılarak her oyuncunun birer kart alması sağlanır.

Oyunda son iki oyuncu kaldığında bir tarafın bütün kartları bitmesi beklenmeden, yerden beş kez kart alındığında oyun bitmiş sayılır. Kartlar sayıldığında en fazla kartı olan oyuncu oyunu kazanır. (Oyuncuların oyun başında karar vermesi durumunda son tur 3, 5 veya 7 olarak belirlenebilir. İstenirse bir tarafın kartlarının bitmesi beklenebilir.)

Alternatif Oynama Şekli (Kısa Oyun Modu)

 

Oyunun kuralları yukarıda anlatıldığı gibi kabul edilir. Ancak her oyuncunun kartının bitmesi beklenmeden, bir oyuncunun elindeki kartlar bittiğinde oyun bitmiş sayılır ve oyuncuların elindeki kartlar sayılır. Elinde en fazla sayıda kart olan oyuncu oyunu kazanır.

Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünlerin ambalajları bozulmamış ve faturasının olması gerekmektedir.

Kusurlu ürünlerde kargo bedeli tarafımıza aittir, aksi durumda kargo ücreti alıcıya aittir. Geri gönderimlerde sadece Aras kargoyu kullanınız aksi durumda gelen kargolar iade departmanımız tarafından kabul edilmeyecektir.

İadesi kabul edilen ürün/ürünlerde para iadesi aynı günde işlem yapılan kart hesabına yapılmaktadır, (geri iadeler bankanızın onay süresine göre farklılık gösterebilir)

Teslimat kaç günde gerçekleşir?
Bir iki günde.
Ürünleriniz garantili mi?

Evet.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4