Tohum Kalem

1 KALEM 1 AĞAÇ....       

Tohum Kalem, özel gün hediyelerinden bağış organizasyonlarında birçok alanda kullanılmaktadır. Yeşeren kalemler içerisinde bulunan birçok çeşit bitki, meyve ve sebze tohumları ile ayrı bir hobi şeklini de almıştır. Bu kalemlerin bir diğer güzel özelliği de kalemin yapımında kullanılan materyaller tamamen geri dönüşümlü maddelerdir.

Tohum Kalem Nedir

Yeşeren kalem basit bir kurşun kalemin ve ya tükenmez kalemin üst kısmına ( tepe noktasında ) suda eriyen bir  tüpün içerisinde  tohumların yerleştirilmesi suretiyle oluşturulan, önce kullanılan  tükendikten sonra da  toprağa batırılarak tohumların  bitkiye dönüşmesi sağlanan  geri dönüşümlü ürünleridir.

​ Doğaya saygı sloganı işe  yeşeren kalem projesi  bir çok alanda yaygınlaşmaktadır. Teraryum ve minyatür bahçeler dışında sevdiklerinize hediye edebileceğiniz farklı bir üründür.

Tohum Kalem Nasıl Kullanılır ?​

Yeşeren kalemlerin kullanımı basittir. Üzerinde tüp bulunan yeşeren kalemlerde kalem tükendikten sonra tüp kısmı toprağa girecek şekilde saksıya dikilir. Üzerine bir miktar su dökülür.  Ve bitkinin türüne göre sulama planına girilir. Her bitkinin sulama aralığı ve çimlenme süresi farklıdır. Ortalama 1 hafta ile 3 hafta arasında yeşeren kaleminiz bitkiye dönüşecektir.

Üzerinde tohum kutusu bulunan yeşeren kalemlerde ise durum biraz farklıdır. Bu kalemlerde kutu kapağı açılarak tohumlar alınır. Saksıda parmağınızla bir delik açarsınız. Bu deliğe 1 adet tohum yerleştirip kapar ve sularsınız. Aynı şekilde türüne göre çimlenmeye başlayacaktır.

Hangi Alanlarda Kullanılır ?

Yeşeren tohumlu kalemler;  kurumsal firmaların promosyon kampanyalarında, düğün, kına, doğum günü vb organizasyonlarda hediyelik dağıtmak için, küçük çaplı yardım organizasyonlarında, sempozyum veya doğa temalı açık oturumlardan sonra hatıra olarak dağıtılabilir.

 

Tohumlu Kalem Boyutu: 18 cm

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünlerin ambalajları bozulmamış ve faturasının olması gerekmektedir.

Kusurlu ürünlerde kargo bedeli tarafımıza aittir, aksi durumda kargo ücreti alıcıya aittir. Geri gönderimlerde sadece Aras kargoyu kullanınız aksi durumda gelen kargolar iade departmanımız tarafından kabul edilmeyecektir.

İadesi kabul edilen ürün/ürünlerde para iadesi aynı günde işlem yapılan kart hesabına yapılmaktadır, (geri iadeler bankanızın onay süresine göre farklılık gösterebilir)

Teslimat kaç günde gerçekleşir?
Bir iki günde.
Ürünleriniz garantili mi?

Evet.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4